Bila je noč in bil je dan s Cankarjem

16. in 17. november, Slovanska knjižnica

V petek, 16., in v soboto, 17. novembra, je bilo v Slovanski knjižnici še posebej slovesno: 100-letnico smrti našega velikega literata Ivana Cankarja smo obeležili z branjem njegovih del – v 24 urah se je ob njegovi besedi zvrstilo natanko 100 bralcev, ki je prebralo 100 njegovih del.

100 let od smrti Ivana Cankarja,
100 bralcev,
100 prebranih del.

Brali smo na glas, z veseljem in zanosom in ter se skupaj s poslušalci potapljali v globine njegove besede, občutili žalost, krivdo, strah, pa tudi hrepenenje, srečo in veselje.
Zahvaljujemo se vsem bralcem in poslušalcem, ki so preživeli 24 novembrskih ur s Cankarjem in z nami ter vas pozdravljamo z njegovimi verzi:

Pijte srečo in ljubezen
Kolikor vam moči
do trenotka, ko se duša
od telesa loči …
(Ivan Cankar: Pijte srečo in ljubezen)

 

Brali so:
- v petek, 16. novembra:

  • 20.00–21.00:
    Teja Zorko, Mateja Demšič (Tisti lepi večeri); Martina Rozman Salobir, Ifigenija Simonović (O človeku, ki je izgubil prepričanje); Marinka Štern (Mož pri oknu)
  • 21.00–22.00:
    Tomaž Miško (Poglavje o bradavici); Alenka Puhar, Ignacija Fridl Jarc (Nina); Miriam Drev, Meta Kušar (Čudna povest)
  • 22.00–23.00:
    Aleš Berger (Ena sama noč); Milan Dekleva (Ti sam si kriv); Tone Peršak (Človek); Veno Taufer (Original); Andrej Blatnik (Moja miznica); Andrej Savnik (Epilog)
  • 23.00–24.00:
    Denis Poniž
    (On!); Helena Ogorelec, Jana Maja Valentinčič (Spomladanska noč); Barbara Marinčič (Iz življenja odličnega rodoljuba)

v soboto, 17. novembra:

  • 24.00–1.00:
    Lilijana Ozim, Maja Šefman, Monika Jeglič
    (Iz življenja odličnega rodoljuba); Barbara Urbas, Monika Jeglič (Nezadovoljnost)
  • 1.00–2.00:
    Andreja Rupnik Miško (Profesor Kosirnik); Petra Jordan, Živa Švigelj (Križev pot); Darinka Koderman Patačko (Pred ciljem)
  • 2.00–3.00:
    Dušan Gorše (Krona); Rok Dovjak (Hudodelec)
  • 3.00–4.00:
    Lučka Patačko Koderman
    (Pehar suhih hrušk), Aleš Klemen (Ponižana umetnost, Ob zori); Ivona Andres (Mimi)
  • 4.00–5.00:
    Luna Pentek (Šivilja); Maša Milčinski (Sestanek na Rušah)
  • 5.00–6.00:
    Beti Uršič (Odložene suknje), Aleš Klemen (Študija o gledališču); Maša Krajnc (Pred gostilnico); Anja Pirnat (Umirajoči ljudje); Tomaž Miško, Aleš Klemen (O gospodu, ki je bil Tončko pobožal)
  • 6.00–7.00:
    Aleš Klemen (Rue de nations, Mimo življenja); Tija Zupančič (Brez dvoma, O prešcah); Ivan Vogrič (O prešcah)
  • 7.00–8.00:
    Amer Hajdarpašić, Alenka Zor Simoniti, Aleš Klemen (Tinica)
  • 8.00–9.00:
    Barbara Korun
    (Na Golgoto); Tanja Grünfeld (Pozdrav iz domovine); Kristina Košič Humar (Poet); Tatjana Rupnik Hladnik, Jana Okorn (Dvojna resnica)
  • 9.00–10.00:
    Dejan Koban (Moj prijatelj Kuštrin); Barbara Cesar (Za križem); Simona Pečenik (Glad); Miriam Jereb Batagelj, Daniel López Bončina (Anastasius von Schiwitz); Teja Zorko (Na verandi)
  • 10.00–11.00:
    Andrej Stopar, Nela Malečkar (Kajetan Ogrizek); Gašper Hudolin (Tretja ura); Boštjan Gorenc Pižama (Neprijetna dogodivščina), Teja Zorko (»O domovina, ti si kakor zdravje«), Jelka Gazvoda (Božične zgodbe)
  • 11.00–12.00:
    Renata Zamida, Anja Kovač (Pavličkova krona); Špela Sevšek Šramel, Simona Resman (Gospodična); Kristina Košič Humar (Mimogrede); Špela Sevšek Šramel (Lepa Vida)
  • 12.00–13.00:
    Draga Potočnjak (Zdenko Petersilka); Jana Unuk, Katarzyna Bednarska (Brez doma); 13.00-14.00: Gabriela Polok, Mateja Jančar (Jakobovo hudodelstvo); Tina Kralj, Nataša Žilevski (Zgodba o zaplenjenem pravičniku); Erika Marolt (Majsko veselje)
  • 14.00–15.00:
    Darinka Županec Ivanovski (V gaju); Simon Kardum (Večerne sence); Nadja Kreft (Tičnica); Nela Križnik Primožič (Noč); Maša Podobnik Šipič (Pred pragom); Hana Habjan, Janez Bregar (Gospod Matevž in njegova zgodba)
  • 15.00–16.00:
    Lidija Golc
    (Večerni gost); Martina Fekonja (Pravljica); Petra Koršič, Rok Dežman (Sveti Janez v Biljkah); Rok Dežman, Primož Čučnik (Vojska na Prisojnici)
  • 16.00–17.00:
    Jurij Primožič, Marijan Rupert (Prepir v krčmi); Polona Glavan (Istrski osel)
  • 17.00–18.00:
    Erika Marolt, Peter Semolič (Križ in sulica); Alma Repar (Njena podoba); Dragica Trobec Zadnik (Sveto obhajilo); Jana Kolarič (Desetica)
  • 18.00–19.00:
    Igor Grdina
    (Greh); Stanislav Južnič (Tuja učenost); Matjaž Pikalo (Skodelica kave); Vid Snoj (V tujini); Mateja Komel Snoj (Njen grob)
  • 19.00–20.00:
    Niko Goršič (Gospod stotnik); Iztok Osojnik (Kostanj posebne sorte); Stannia Boninsegna (Zaklenjena kamrica); Boris Ostan (Telesne vaje stražnika); Dušan Merc, Jurij Primožič (Kako se je useknil gospod Mozolec)
  • 20.00–21.00:
    Marko Simčič (Ob grobu tiranovem, V bogatih kočijah se vozijo, Sultanove sandale, Pred škofijo, Fant je videl rožo čudotvorno, zaključek Petrovega monologa, začetek drugega akta in Zlodejev govor iz začetka tretjega akta Pohujšanja.); Jani Virk (Zastonjkarji); Tomaž Miško (Pijte srečo in ljubezen)

 

Projekt so podprli:

BCA d.o.o.; Escobar; Odlično; Arboretum Volčji Potok

Napovednik

Koledar

« December 2019 »
Po To Sr Če Pe So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

thl

pionirska

BZ-logo